Kitap

kitap

Editoryal Çalışma

Kitabınızı yazdınız, bir dosya haline getirdiniz. Yayınlatmak için de Yeşilelma Yayıncılık’ı tercih ettiniz. Bu noktada Yayınevimizin profesyonel desteği devreye girecek ve kitabınız editörlerimiz tarafından baskıya hazır hale getirilecek. “Ben kalemime güveniyorum, böyle bir işlem benim kitabım için gereksiz” diye düşüne bilirsiniz ama yine de bir fikir alışverişinde bulunmak en önemlisidir. 

Bugün satış rekorları kıran pek çok kitabın editoryal anlamda gözden geçirilmemesi durumunda böylesi bir ilgiyi ve satış grafiğini yakalaması pek de mümkün olmadığını siz de az çok biliyorsunuzdur. 

Tasarım – Mizanpaj

Bir kitabın görsel anlamda özenli ve dikkat çekici olması, okur ve alıcı kitlesi üzerinde olumlu etkide bulunur. Çünkü görsellik, günümüz dünyasında tüm ürünler için geçerli ve önemli bir başarı kriteridir. Siz de bir yazar olarak kitabınızı, pek çok kitabın arasında bir anda göze çarpan, alıp sayfalarını çevirme isteği uyandıran bir tasarımla ve kapakla piyasada görmek istemez misiniz? Grafikerlerimiz bu isteğinizi zevkle yerine getirecek ve kitabınız, hem yayınevimiz hem de sizin açınızdan deyim yerindeyse kitabı “parlatacak” bir tasarım ve mizanpajla raflarda yerini alacaktır.

Baskı 

Kitap editoryal aşamaları tamamlandığında baskıya hazır hale gelir ve matbaaya gönderilir. Kapak tasarımı ve baskı adedi için yazarımızın tercihleri doğrultusunda hareket ederiz. Kitabın iç dizaynı ve mizanpajı, kullanılan kâğıt, kapağın baskı kalitesi gibi teknik konularda yayın evi olarak son derece profesyonelce davranan bir matbaa ile çalışmaktayız. Yazarımızı ve kitapseverleri memnun edecek bir sonuç almak için baskı konusunda çok titizlendiğimizi özellikle vurgulamak isteriz. Yayınladığımız kitapların kalitesini hem kitapçılarda hem de bizden isteyerek görebilirsiniz.